خانه وبلاگ رخدادها
2
مهر
1396
نیوشا امینیان
نیوشا امینیان
 

ایمیل مارکتینگ گردشگری در دنیای اقتصاد

به‌تازگی یکی از مقالات آقای بهنام اسلمی، بنیان‌گذار و مدیر عامل شرکت همورا با موضوع اهمیت ایمیل مارکتینگ و بازاریابی دیجیتال در پرمخاطب‌ترین روزنامه‌ی اقتصادی کشور، دنیای اقتصاد، چاپ شده است. این مقاله بار دیگر به اهمیت و نقش دنیای دیجیتال در توسعه و پیشبرد اهداف مدیران فعال در صنعت گردشگری تاکید کرده است.

روزنامه‌ی دنیای اقتصاد از 15 سال پیش آغاز به‌کار کرد و در سال 1392 در جشنواره‌ی ملی قهرمانان صنعت ایران به‌عنوان یکی از 100 برند برتر ایران شناخته شد. در سال 1395 هم با توجه به عملکرد مثبتی که این روزنامه داشت، در بین تمام نشریات ایران رتبه‌ی دوم را از آن خود کرد. دنیای اقتصاد که با عنوان پرمخاطب‌ترین روزنامه‌ی اقتصادی کشور شناخته می‌شود هر روز به موضوعاتی از قبیل بورس، مدیریت، بازارهای دیجیتال، گردشگری و... می‌پردازد و نویسندگان آن عمدتا از کارشناسان و مشاوران طراز اول در رشته‌ی کاری و تحصیلی خود هستند. در این شماره و در بخش مربوط به صنعت گردشگری مقاله‌ای از آقای بهنام اسلمی چاپ شده که در آن به نکات مهم «ایمیل مارکتینگ گردشگری» پرداخته شده است.

 

جادوی بازاریابی ایمیلی در گردشگری!

«داستان جذاب آسوده سفر کردن»، بخش اول این مقاله را به‌خود اختصاص داده است. اینکه چگونه یک ایمیل مارکتینگ، موفق می‌شود در عرض چند دقیقه یک بازدید کننده را تبدیل به مشتری همیشگی کند موضوع مهمی است که بازاریان گردشگری برای آن ارزش بسیاری قائل هستند. در ادامه‌ی این مطلب ارتقای سیستم بازاریابی با کمک ایمیل مارکتینگ توضیح داده شده است و اینکه این روش چه منفعت‌هایی برای سازمان‌ها دارد. از جمله این مزایا به هزینه‌های کم در تولید و بازنشر، توانایی گسترش یک پیام تبلیغاتی در سطح وسیع و حفاظت از محیط زیست اشاره شده است.

 

ایمیل مارکتینگ در گردشگری

 

اما بخش مهم مقاله که تیتر را هم شکل داده، «6 نکته در ایمیل مارکتینگ گردشگری» است. از جمله این نکاتی که آن اشاره شده  اهمیت تیتر و موضوع در ایمیل مارکتینگ است. از منظر نگارنده‌ی مقاله یکی از مهم‌ترین بخش‌های ایمیل مارکتینگ، موضوع آن است و می‌تواند باعث دفع یا جذب مشتریان بشود. نکته‌ی دیگر رعایت اخلاق در دریافت ایمیل‌ها است. در این مطلب آقای اسلمی توصیه کرده‌اند، هرگز به سراغ کسانی که ایمیل دیگران را می‎فروشند نروید و خودتان با روش‌های خلاقانه ایمیل‌ها را از مخاطبان‌تان دریافت کنید.
یکی دیگر از نکات مهم، استفاده از نسخه‌های سازگار با موبایل، تبلت و مرورگرهای مختلف است. در این مقاله درمی‌یابیم که بیش از 30 درصد کاربران، ایمیل‌هایشان را با وسایلی به‌جز لب‌تاب یا کامپیوتر باز می‌کنند و اگر ایمیل ارسالی نتواند خودش را با این دستگاه‌ها سازگار کند، محکوم به شکست است.
به جز شش نکته‌ی مهم، در انتهای این مطلب آمارهای جالبی برای بازاریابان و مدیران مجموعه‌های گردشگری ارائه شده است. از جمله آن‌که نزدیک به شصت درصد مردم اولین چیزی که هر صبح بررسی می‌کنند اکانت ایمیل‌هایشان است و بیش از 75 درصد از آنها برای خریدهای آنلاین به آنچه از طریق ایمیل‌شان دریافت کرده‌اند، اعتماد می‌کنند.

 

برای مطالعه‎ی نکات دیگر و مشاهده‎ی آمارها، از شما دعوت می‌کنیم متن کامل مقاله‌ی «6 نکته‌ در ایمیل مارکتینگ گردشگری» را مطالعه بفرمایید. در صورتی که شما هم تجربه یا آموخته‌ای درباره‌ی مزایا و شیوه‌های ایمیل مارکتینگ دارید، بسیار سپاسگزار خواهیم بود آن‎را با ما به اشتراک بگذارید.

نیوشا امینیان
نیوشا امینیان

مدیر روابط عمومی شرکت همورا
کارشناس مدیریت، کارشناسی ارشد گردشگری، علاقه‌مند به نجوم، عاشق سفر و کتاب

انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب‌سایت همورا مجاز می‌باشد.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم.

مطالب بر اساس تگ‌ها
مطالب برگزیده
مشاوره‎ ی مدیریت تحول در سازمان‌های گردشگری
یکی از اساتید توسعه سازمان می‌گوید: «سازمان‌ها در تشبیه مانند مسائلی هستند که باید حل شوند.»بنابر تحقیقات و تجربه‌ی همورا، بسیاری از ساختارها را به سادگی می‌توان بهینه و متحول ساخت؛ البته به شرط انج...
اطلاعات بیشتر
دیجیتال مارکتینگ گردشگری
طوفان اینترنت صنعت گردشگری را فرا گرفته. حالا دیگر کاربران سوار بر جت‌های پرسرعت دنیای دیجیتال مارکتینگ به هرجایی که قوی‎تر عمل می‎کند، برده می‌شوند. جت‌هایی که ایمیل مارکتینگ، بهینه‎سازی سایت، اصول و مب...
اطلاعات بیشتر
بحث و تبادل نظر
نظر دهید
انصراف
در خبرنامه همورا ثبت‌نام کنید!
تلاش می‌کنیم ماهیانه اطلاعات خوبی را برای شما ارسال کنیم. نمونه خبرنامه
سلسله‎ی موی دوست حلقه‎ی دام بلاست/ هر که در این حلقه نیست فارغ از این ماجراست (سعدی)