25
تیر
1397
بهنام اسلمی
بهنام اسلمی
مقاله‌‌ی بهنام اسلمی در روزنامه‌ی دنیای اقتصاد

چگونه فروش را به دنیای دیجیتال ببریم؟

1 رای    میانگین 5 از 5
لطفا شما هم امتیاز بدهید!
 

در عصر حاضر حضور در دنیای دیجیتال مارکتینگ، نه یک انتخاب بلکه ضرورتی ناگزیر است. این روزها اگر جایی در دنیای دیجیتال نداشته باشید به شدت از رقبا عقب خواهید افتاد و نمی‌توانید به آنچه که لایقش هستید دست یابید. برای ورود به دنیای دیجیتال مارکتینگ از کجا آغاز کنید؟ در این مطلب برایتان گفته‌ایم.

طبق آمارهای جهانی بیشترین مبادلات مالی در اینترنت، مربوط به سفر و خدمات آن است. مشتریان تصویر خدماتی که قرار است در مقصد دریافت کنند را در وب‌سایت‌ها می‌بینند، در اینترنت درباره جاذبه‌های گردشگری می‌خوانند و حتی می‌توانند با کمک برنامه‌هایی تعیین کنند که کدام صندلی هواپیما یا کدام اتاق هتل را بگیرند. دیجیتال مارکتینگ و گردشگری رابطه عمیقی با یکدیگر دارند و اگر از این فضا به نفع کسب و کارتان استفاده نکنید، شکست‌تان حتمی خواهد بود. برای ورود به این سرزمین پر از شگفتی، نیاز به دانش و تسلط به ادبیاتی خاص است. در این مطلب برایتان از مسیری می‌گوییم که به جایگاهی مناسب در دیجیتال مارکتینگ منتهی می‌شود.

 

1 آموزش‌ ببینید

اگر قرار است به عنوان مدیر، رهبری یک تیم بازاریابی دیجیتال را بر عهده بگیرید یا به‌عنوان کارشناس بازاریابی شروع به کار کنید و یا این امور را برون‌سپاری کنید حتما حداقل یک‌بار در کلاس‌های آموزشی دیجیتال مارکتینگ شرکت کنید. جالب است بدانید با حداقل 20 و حداکثر 60 ساعت گذراندن دوره آموزشی با ادبیات، مفاهیم و چهاچوب‌های دیجیتال مارکتینگ آشنا می‌شوید. وقتی با اصطلاحات آشنا شدید، کتاب و مقاله بخوانید و حتما تجربیاتی که دیگران به آن دست پیدا کرده‌اند را جدی بگیرید. همورا برای آموزش اصول و مهارت‌های دیجیتال مارکتینگ کلاس‎های آموزشی مدونی را در نظر گرفته است. در صورتی که مایل بودید بیشتر درباره جزییات و هزینه‌های آن بدانید، لطفا مطلب «دوره آموزشی دیجیتال مارکتینگ» را مطالعه بفرمایید.

 

2 از مشاوران کمک بگیرید

متاسفانه دنیای دیجیتال مارکتینگ برای بسیاری از افراد مانند کوره‌راه‌های تاریک و پیچ در پیچی است که آنها را تنها به سمت شکست و از بین رفتن سرمایه‌ها می‌برد. اگر چندین بار شکست خورده‌اید یا برای اولین بار است که می‌خواهید به دنیای دیجیتال وارد شوید حتما از مشاور دیجیتال مارکتینگ کمک بگیرید و بخواهید تا مدتی کنارتان باشد تا روند کاری‌تان را پایش کند. مشاوران خوب، تا زمانی که با پیچ و خم‌های دیجیتال مارکتینگ آشنا شوید کنارتان خواهند بود و بعد رفته رفته نقش‌شان کمرنگ می‌شود. تیم همورا نیز با تجربه‌ی چندین ساله در زمینه ارائه مشاوره‌ها مدیریتی، سازمانی و در حوزه دیجیتال مارکتینگ می‌تواند در کنارتان باشد. در صورت تمایل برای اطلاع از جزییات این شکل از همکاری با ما تماس بگیرید.

 

3 از وب‎سایت شروع کنید

ضمن توجه به زیبایی‌های بصری (UI)، حتما بر روی تجربه کابری (UX) تمرکز کنید. در واقع سایت شما باید بتواند به‌راحتی فرایندهای مورد نیاز مشتریان را برایشان عملیاتی کند و کاربران بتوانند به سرعت، با اعتماد بالا و با حس خوبی نسبت به خرید اقدام نمایند. کاری کنید که مشتریان از تجربه خودشان در سایت شما برای دیگران تعریف کنند. برای رسیدن به این اهداف نیز حتما از متخصصین که به UI، UX  و صنعت گردشگری آشنا هستند، کمک بگیرید.
سایت اعتبار شماست و مشتری به آن به چشم دفتر کارتان نگاه می‌کند. یک وب‌سایت خوب و کامل به مشتری اطمینان می‌دهد که شما در کارتان خبره هستید. برای دفتر کارتان در دنیای دیجیتال مارکتینگ به اندازه کافی پول و زمان کنار بگذارید. سایت‌های کوچک و غیرحرفه‌ای معمولا در دریای خروشان سایت‌های بزرگ گم می‌شوند و اثری هم از آنها باقی نمی‌ماند.

 

4 محتوا را پادشاه بدانید

محتوا، کلمه‌ی جادویی عصر حاضر و نقطه‌ی عطف مهم برای تعیین مرزها بین شما و رقبایتان است. برای تولید محتوا باید پرسونای مخاطب و الگوی رفتاری او را در نظر بگیریم و بر اساس آن شیوه‌ی تولید محتوا و فضای انتشار آنها را انتخاب کنیم. موضوع مهم بعدی این است که موتورهای جستجوگر اینترنتی به سادگی محتواهای تکراری، کپی شده و نامناسب را تشخیص می‌دهند، آنها خوب می‌دانند چگونه سایت شما را رتبه‌بندی کنند و تا چه میزان برایتان اعتبار در نظر بگیرند.

 

5 ایمیل ارزان‌ترین و سودآورترین تبلیغ

ایمیل مارکتینگ ابزاری است که در مقابل امکانات زیاد و جذاب بازاریابی، از نظر هزینه بسیار مقرون به‌صرفه است. اگر بیشترین هزینه‌ی ایمیل مارکتینگ در هر سازمان را حساب کنید و تنها بیست درصد از مشتریان‌تان به ایمیل‌ها توجه کنند با هزینه‌های بسیار پایین، آورده‌های ارزشمندی را خواهید داشت. پنل‌های مدیریت ایمیل مارکتینگ، با توجه به رفتار مشتریان نسبت به ایمیل‌های ارسال شده، با جزییات زیاد به شما خواهند گفت که چه کسانی دوستان واقعی‌تان هستند، روی خرید چه افرادی نمی‌توانید حساب کنید و کدام مطالب‌تان بیشتر مورد توجه کاربران قرار گرفته است. اگر صندوق ورودی ایمیل‌تان را بررسی کنید خواهید دید که تمام کسب و کارهای معتبر از ایمیل مارکتینگ بهره‌مند می‌شوند و آن‌را ابزاری قدرتمند می‌دانند. 
پیش از سفارش ایمیل مارکتینگ حتما نمونه کارهای شرکت‌ها را ببینید و روند رشد مشتریان آنها را در نظر بگیرید. 

 

6 به شبکه‌های اجتماعی بپیوندید

گام آخر در دیجیتال مارکتینگ حضور در شبکه‌های اجتماعی است. شبکه‌های اجتماعی فضای مناسبی برای تبلیغ محصولات و خدمات هستند. مخاطبان بسیاری در سرتاسر جهان به این شبکه‌ها پیوسته‌اند و آنچه در این فضا وجود دارد می‌تواند به نفع توسعه کسب و کارها به کار برده شود. با این وجود شبکه‌های اجتماعی مشکلاتی نیز دارد. اول آنکه پایدار نیستند و هر لحظه ممکن است فضایی که در آنجا دارید از بین برود و یا به خطر بیافتد. دوم آنکه مخاطبان به شبکه‌های اجتماعی اعتماد کامل ندارند و اگر شما گام‌های پیشین دیجیتال مارکتینگ را رعایت نکرده باشید حضورتان در این شبکه‌ها به اندازه کافی سودمند نخواهد بود.

 

منبع: مقاله‌ی بهنام اسلمی در روزنامه دنیای اقتصاد

بهنام اسلمی

بنیان‌گذار شرکت همورا و مدیرعامل کنونی این شرکت است.
از سال ۱۳۸۰ برنامه‌نویسی را شروع و به تحول و توسعه سازمانی علاقه دارد. (رزومه رسمی)

انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب‌سایت همورا مجاز می‌باشد.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم.

مطالب بر اساس تگ‌ها
مطالب برگزیده
دیجیتال مارکتینگ گردشگری
طوفان اینترنت صنعت گردشگری را فرا گرفته. حالا دیگر کاربران سوار بر جت‌های پرسرعت دنیای دیجیتال مارکتینگ به هرجایی که قوی‎تر عمل می‎کند، برده می‌شوند. جت‌هایی که ایمیل مارکتینگ، بهینه‎سازی سایت، اصول و مب...
اطلاعات بیشتر
متای توضیحات و تغییرات در محدودیت کاراکتر
متای توضیحات می‌تواند همان عبارت خاکستری رنگی باشد که به عنوان Snippet Length، وقتی در حال جستجوی مطلبی هستید به شما اطلاعات کوتاهی درباره مطالب داخل سایت می‌دهد. متاها یکی از مهم‌ترین عوامل رشد سئو هستند ...
اطلاعات بیشتر
بحث و تبادل نظر
نظر دهید تعداد کاراکتر مانده: 300
انصراف
گر به صد منزل فراق افتد میان ما و دوست/ همچنانش در میان جان شیرین منزلست (سعدی)